+380-50-99-555-19

INDEX.PHP: Створення уніфікованої мережевої платформи на базі рішень F5: кейс Укртелеком

 

Сфера діяльності: телекомунікаційна компанія
Основні завдання: знайти заміну попередньому обладнанню, обрати надійні рішення, отримати швидку технічну підтримку, мати можливість розвивати внутрішню мережу продуктами одного вендора
Виробник: F5
Використані продукти та рішення: F5 BIG-IP Access Policy Manager (APM), F5 BIG-IP Local Traffic Manager (LTM)

Замовник

Укртелеком — одна з найбільших телекомунікаційних компаній в Україні, що пропонує своїм клієнтам у всіх регіонах країни практично всі види сучасних телекомунікаційних послуг. Має найбільше інтернет-покриття та найрозгалуженішу оптичну мережу.

На початок 2021 року мережа інтернет-доступу Укртелекому охоплювала 3322 населених пункти; понад 2000 територіальних громад, медичних і навчальних закладів приєднано до оптичної інтернет-мережі оператора. Його визнано №1 в розбудові GPON у 2022-2023 рр. на думку видання Speka.

Завдання

Закінчився життєвий цикл обладнання Cisco, яке раніше використовувалося в Укртелекомі для публікації додатків і балансування навантаження. Тому виникла потреба знайти нове рішення на заміну, яке буде підтримуватися виробником, відповідати сучасним вимогам, легко налаштовуватися та стабільно працювати.

За допомогою нових рішень замовник хотів уніфікувати мережеву платформу, оскільки раніше це був набір продуктів від різних вендорів, що ускладнювало адміністрування.

Також через пандемію COVID-19 значно збільшився попит на віддалений доступ, але попереднє рішення для віддаленого доступу було застарілим і немасштабованим.

Рішення

Усвідомлюючи потребу, Укртелеком почав шукати оптимальне рішення для себе, порівнювати плюси й мінуси наявних пропозицій і прийшов до рішень F5. У різних конфігураціях продукти відповідали усім вимогам замовника, а в порівнянні з конкурентами в деяких параметрах були вигідніші за ціною. Укртелеком звернувся до BAKOTECH щодо впровадження рішень F5 у своїй інфраструктурі.

Результат

За 3 роки роботи з рішеннями F5 Укртелеком не стикався з жодними апаратними чи програмними проблемами. Замовник стверджує, що попри усі внутрішні нюанси інфраструктури рішення вендора працюють надійно та стабільно, а невелика кількість звернень у підтримку була скоріше консультаційною і повʼязаною з оптимізацією вже робочих продуктів. F5 має велику базу знань та спільноту навколо себе, де завжди можна знайти відповіді на свої запитання.

Після впровадження BIG-IP Local Traffic Manager (LTM) замовник почав розбудовувати мережеву платформу іншими рішеннями F5, оскільки життєвий цикл продуктів інших вендорів добігав кінця. Співробітники Укртелеком змогли забезпечити управління рішеннями з однієї консолі та розподілити адміністрування обладнання між департаментами.

У плані віддаленого доступу Укртелеком також зупинився на BIG-IP Access Policy Manager (APM). Модуль швидко інтегрували, тим самим забезпечили співробітників необхідною кількістю доступів згідно з політиками інформаційної безпеки. За кілька днів за допомогою SSL VPN співробітники Укртелеком змогли створити 2 георозгалужені ноди та забезпечили понад 1500 підключень до корпоративної мережі. Надалі від застосування SSL VPN змогли відмовитись завдяки створенню власного вебпорталу і переходу на прямий доступ.

«F5 подобається тим, що ти знаєш, що на виході отримаєш саме те, що хочеш отримати», — Павло Лига, Lead Networks Engineer, Укртелеком.

_____________________________________________

Більше про F5 BIG-IP Local Traffic Manager: https://f5.bakotech.com/ltm

Більше про F5 BIG-IP Access Policy Manager: https://f5.bakotech.com/apm